Yhdistyksemme toimii vapaaehtoisvoimin alueellisten vapaaehtoisten koordinaattorien ohjaamana.

Maantieteellisesti eri toiminta-alueet on jaettu viiteen eri toiminta-alueeseen. Oheisen kartan mukaan voit katsoa mihin toiminta-alueeseen oma paikkakuntasi kuuluu. 

5_aluemalli valtakunnallinen toiminta

Tavoitat alueelliset ja etänä toimivat vapaaehtoiset koordinaattorit seuraavista sähköpostiosoitteista. 

1-LÄNSI:

Paimio-Lieto: paimio-lieto@suomenkarvakaverit.fi

Henri Toukonen

Tarja Virta

Salo: salo@suomenkarvakaverit.fi

Niina Huttunen

Satakunta: satakunta@suomenkarvakaverit.fi

Pirjo Pöllänen

Karoliina Yli-Peltonen

Turku: turku@suomenkarvakaverit.fi

Merja Aaltonen

Vakka-Suomi: vakka-suomi@suomenkarvakaverit.fi

Susanna Vuori

ETÄtoiminta: eta1@suomenkarvakaverit.fi

Henri Toukonen

 

2- ETELÄ

Hämeenlinna: hameenlinna@suomenkarvakaverit.fi

Keski-Uusimaa: keski-uusimaa@suomenkarvakaverit.fi

Ira Airimo

Susanna Hirn

Kotka: kotka@suomenkarvakaverit.fi

Heidi Peltola

Lahti: lahti@suomenkarvakaverit.fi

Hilla Heimo

Länsi-Uusimaa: lansi-uusimaa@suomenkarvakaverit.fi

Janita Leinonen

Pääkaupunkiseutu: paakaupunkiseutu@suomenkarvakaverit.fi

Jonna Hartikainen

Riihimäki: riihimaki@suomenkarvakaverit.fi

Hilla Heimo 

Hissu Toivonen

ETÄtoiminta: eta2@suomenkarvakaverit.fi

Hilla Heimo

 

3- POHJANMAA

Etelä-Pohjanmaa: etela-pohjanmaa@suomenkarvakaverit.fi

Mari Neva-Keturi

Päivi Lintala

Susanna Hirviniemi-Soinila

Keski-Pohjanmaa: keski-pohjanmaa@suomenkarvakaverit.fi

Muhos: muhos@suomenkarvakaverit.fi

Anu Kumpulainen

Sari Karjalainen

Oulu: oulu@suomenkarvakaverit.fi

Emilia Leppälä

Irmeli Isteri

ETÄtoiminta: eta3@suomenkarvakaverit.fi

 

4- KESKI-ITÄ

Joensuu: joensuu@suomenkarvakaverit.fi 

Virpi Klemetti

Keski-Suomi: jyvaskyla@suomenkarvakaverit.fi

Hanna Siekkinen

Piritta Moilanen

Kuopio: kuopio@suomenkarvakaverit.fi

Maarit & Marko Lämsä

Pirkanmaa: tampere@suomenkarvakaverit.fi

Sirpa Kivimäki

ETÄtoiminta: eta4@suomenkarvakaverit.fi

Hilla Heimo

 

5- POHJOINEN

Kemijärvi: kemijarvi@suomenkarvakaverit.fi

Markku Kaipainen

Keminmaa & Tervola: keminmaa@suomenkarvakaverit.fi

Merilappi: merilappi@suomenkarvakaverit.fi

Mirkka Neijonen

Rovaniemi: rovaniemi@suomenkarvakaverit.fi 

Sodankylä: sodankyla@suomenkarvakaverit.fi 

Tornio: tornio@suomenkarvakaverit.fi

Lia Pirttimaa

ETÄtoiminta: eta5@suomenkarvakaverit.fi

Mirkka Neijonen