Yhdistyksemme toimii vapaaehtoisvoimin alueellisten vapaaehtoisten koordinaattorien ohjaamana.

Maantieteellisesti eri toiminta-alueet on jaettu viiteen eri toiminta-alueeseen. Oheisen kartan mukaan voit katsoa mihin toiminta-alueeseen oma paikkakuntasi kuuluu. 

5_aluemalli valtakunnallinen toiminta

Tavoitat alueelliset ja etänä toimivat vapaaehtoiset koordinaattorit seuraavista sähköpostiosoitteista. 

1-LÄNSI:

Paimio-Lieto: paimio-lieto@suomenkarvakaverit.fi

Henri Toukonen

Tarja Virta

Salo: salo@suomenkarvakaverit.fi

Niina Huttunen

Jenniina Leppälahti

Satakunta: satakunta@suomenkarvakaverit.fi

Turku ja lähialueet: turku@suomenkarvakaverit.fi

Piia Saarnio

Merja Aaltonen 

Venla Viitasalo

Sanna Peri

Tanja Hallberg

Vakka-Suomi: vakka-suomi@suomenkarvakaverit.fi

Susanna Vuori

ETÄtoiminta: eta1@suomenkarvakaverit.fi

Linda Hänninen

 

2- ETELÄ

Hämeenlinna: hameenlinna@suomenkarvakaverit.fi

Keski-Uusimaa: keski-uusimaa@suomenkarvakaverit.fi

Kotka: kotka@suomenkarvakaverit.fi

Santtu Holopainen

Lahti: lahti@suomenkarvakaverit.fi

Länsi-Uusimaa: lansi-uusimaa@suomenkarvakaverit.fi

Pääkaupunkiseutu: paakaupunkiseutu@suomenkarvakaverit.fi

Jonna Hartikainen

Tamara Vuotila

Riihimäki: riihimaki@suomenkarvakaverit.fi

Hilla Heimo 

Hissu Toivonen

ETÄtoiminta: eta2@suomenkarvakaverit.fi

Anu Kankkunen

3- POHJANMAA

Etelä-Pohjanmaa: etela-pohjanmaa@suomenkarvakaverit.fi

Mari Neva-Keturi

Päivi Lintala

Susanna Hirviniemi-Soinila

Keski-Pohjanmaa: keski-pohjanmaa@suomenkarvakaverit.fi

Oulu: oulu@suomenkarvakaverit.fi

Irmeli Isteri

Riitta Piirainen

Oulun Eteläinen: oulunetelainen@suomenkarvakaverit.fi 

Arja Mankinen

Juha Partanen

ETÄtoiminta: eta3@suomenkarvakaverit.fi

Anu Kankkunen

4- KESKI-ITÄ

Joensuu: joensuu@suomenkarvakaverit.fi 

Johanna Quist-Leskinen

Virpi Klemetti

Kainuu: kainuu@suomenkarvakaverit.fi

Inkeri Heikkinen

Keski-Suomi: jyvaskyla@suomenkarvakaverit.fi

Ella Honkala

Piritta Moilanen

Kuopio: kuopio@suomenkarvakaverit.fi

Pirkanmaa: tampere@suomenkarvakaverit.fi

Sirpa Kivimäki

Outi Korpinen

ETÄtoiminta: eta4@suomenkarvakaverit.fi

Anu Kankkunen

 

5- POHJOINEN

Kemijärvi: kemijarvi@suomenkarvakaverit.fi

Markku Kaipainen

Kaija Nurmi

Keminmaa & Tervola: keminmaa@suomenkarvakaverit.fi

Merilappi: merilappi@suomenkarvakaverit.fi

Mirkka Neijonen

Rovaniemi: rovaniemi@suomenkarvakaverit.fi 

Johanna Partanen

Sodankylä: sodankyla@suomenkarvakaverit.fi 

Satu Immonen

Tornio: tornio@suomenkarvakaverit.fi

Lia Pirttimaa

ETÄtoiminta: eta5@suomenkarvakaverit.fi

Mirkka Neijonen